wirtualne medium o wirtualnym świecie
Kategorie: Wszystkie | Tematy
RSS
poniedziałek, 07 maja 2007
Wyleciał ze szkoły za Counter-Strika

16 kwietnia Uniwersytet w Virginii, Ameryka i cały świat przeżyły szok. Zdesperowany student sięgnął po broń i zabił 32 osoby. Natychmiast podniosło się larum czy to aby nie przez brutalne gry. Niespełna dwa tygodnie potem z liceum w Teksasie został wyrzucony uczeń. Dyrekcja zaniepokoiło to, że stworzył mapę do gry Counter-Strike na wzór swojej szkoły - podaje portal arstechnica.

17 - letni uczeń grał w domu. Nigdy nie miał problemów z zachowaniem, nie pisał listów, nie przynosił niebezpiecznych rzeczy do szkoły - czytamy w internetowym wydaniu gazety Huston Chronicle , która pierwsza opisała sprawę.

Po pierwszej gwałtownej rekacji rada szkoły zebrała się jeszcze raz aby rozpatrzeć odwołanie rodziców chłopca od swojej poprzedniej decyzji. Sprawa jest w toku i postanowienie o przeniesieniu ucznia do szkoły o ”zaostrzonym rygorze ” nie została ostatecznie podjęta.

Nie jest to jedyne echo uniwersyteckiej tragedii. Już kilka dni po zdarzeniu komputery na całym świecie zaczął nawiedzać tajemniczy e-mail z linkiem po którego kliknięciu mieliśmy obejrzeć film z miejsca masakry. Kiedy się skusiliśmy nasz komputer atakawał nieproszony gość - trojan, który wykradał nasze hasła i loginy(również te bankowe) i wysyłał je do zainteresowanych hakerów.

 

12:31, smiecizsieci , Tematy
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 maja 2007
Click, click, click...

Kiedy jakimś cudem dopadnie cię w pracy nuda albo pisząc kolejny referat na historię stwierdzisz, że czas na przerwę - broń Boże nie odchodź od komputera! Wejdż na stronę www.clickclickclick.com i pomóż Polsce utrzymać pierwsze miejsce w rankingu klikowych potentatów!

Jedyne co musisz zrobić to najechać na odpowiednie polę i....klikać do upadłego. W tej chwili z Polski oddano ponad 100 mln kliknięć! Niewiele gorsze jest Chile i Izrael. To zabawa prawdziwie globalna - klikają ludzie ze 185 państw świata (stawkę zamyka Watykan). Najwierniejsi klikacze mogą zamówić firmową koszulkę.

W sumie na stronie oddano już ponad półmiliarda klinięć a z każdą chwilą liczba ta się powiększa. - W końcu jesteśmy w czymś najlepsi - podsumował dumnie na forum Mjentky. Nigdy jednak nie może być do końca dobrze - i tak większość z nas pewnie oszukuje - stwierdza trening2. Jak? Zapuszczając odpowiedni program Tasker, który klika za nas dowolną ilość razy...Pytanie, kto ma rację - czy ci co twierdzą, że z wrodzoną skłonnością szukamy sposobów żeby roszkę pooszukiwać, czy niepoprawni optymiści, którzy piszą, że w końcu jesteśmy w czymś najlepsi na świecie?

18:43, smiecizsieci , Tematy
Link Dodaj komentarz »
1 ... 16 , 17