wirtualne medium o wirtualnym świecie
Kategorie: Wszystkie | Tematy
RSS
poniedziałek, 01 października 2007
Nowa Google-religa

Nawet wyszukiwarka internetowa może stać się przedmiotem kultu. W sieci pojawiła się bowiem strona pierwszego Google-kościoła.

Twórcy religii uważają, że Google spełnia najwięcej warunków, które definiują wyszukiwarkę jako Boga - w kategoriach, które możemy zrozumieć i opisać. I przytaczają na to kilka dowodów.

1. Google odpowiada najbliżej definicji wszechwiedzącej istoty.

2.Google jest wszędzie.

3.Google odpowiada na modlitwy (to znaczy na zapytania).

4. Google jest nieśmiertelny, gdyż algotyty rozsiane są na wielu serwerach.

5.Google jest nieskończony, ponieważ zasoby internetu (teoretycznie) będą rosły w nieskończoność.

A Święta Trójca? Według wyznawców Googla należą do niej internet, Google i przeglądarka - Firefox, Opera, ale nigdy Internet Explorer. Gdyż jak czytamy w FAQ skoro Google to Bóg, szatanem jest Microsoft.

Na stronie zamieszczone są zbiory modlitw i pieśni, szczególenie polecamy pierwszą, którą śpiewa się na melodię Jingle Bells...

 

12:20, smiecizsieci , Tematy
Link Komentarze (1) »
niedziela, 30 września 2007
Wybudują Polskę w Second Life
W internetowym świecie Second Life rusza budowa Second Poland, czyli cyfrowej kopii największych miast polskich - donosi serwis newsweek.pl.Krakowska agencja reklamowa Supremum Group, która specjalizuje się w reklamie internetowej, chce stworzyć kopie 63 miast, m.in. Gdańska, Katowic, Poznania, Warszawy, Wrocławia i Zakopanego.
Więcej... >>>
18:36, smiecizsieci , Tematy
Link Komentarze (1) »
piątek, 28 września 2007
Gadu Gadu zamiast spieprzaj dziadu
Partie polityczne w kampanii wyborczej coraz chętniej wykorzystują internet jako darmową formę agitacji. Zdecydowanym liderem "zatykania łącz" jest Unia Polityki Realnej, której spoty i programy masowo lądują na Youtube. Ale najpopularniejszą reklamówką w ostatnim czasie jest film PSL-u.
11:42, smiecizsieci , Tematy
Link Komentarze (1) »
Daj głos!

Ten film to wkład internauty w budowę społeczeństwa obywatelskiego. On naprawdę pokazał, że mu zależy! Materiał z pewnością w nadchodzących dniach podbije sieć. Daj głos! Idź zagłosować!

Znalezione na Gronie, chociaż mamy pewne wątpliwości co do spontaniczności i naturalności przekazu...Ale nic to! Oglądajcie:

 

 

Ale ja mimo wszystko na karcie bazgrać nie będę...

00:36, smiecizsieci , Tematy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 września 2007
Vista nie wio

Oto dlaczego lepiej wstrzymać się z instalacją nowego systemu operacyjnego i poczekać, aż firmy wyjdą z szoku i przystosują do nowego programu swój sprzęt. Tak dzieje się z Windows Vista.

Wybitnie niekombatybilny z Vistą okazał się modem Huawei E220 połączony z usługą Blueconnect - czytamy na forum. Sprawa zdążyła zatoczyć szersze kręgi i znaleźć swoje rozwiązanie na stronie Porady Internetowe, na którą odsyłamy zainteresowanych.

Na tym samym forum czytamy, że problemów z nowymi ”okienkami” jest znacznie, znacznie więcej. Na szczęście większość da się obejść - rad udzielają niezastąpieni forumowicze. A niżej gryzący się z Vistą modem:

 

22:10, smiecizsieci , Tematy
Link Dodaj komentarz »
Avatar za 10 tys. baksów
Powstanie gier z gatunku MMORPG (Massive Multiplayer Online Role Playing Game) dało początek nie tylko świetnej rozrywce, ale także różnym nie do końca inteligentnym zjawiskom...Jednym z tych zjawisk jest handel postaciami. Gracz tworzy avatar "od zera", by skończyć na uczynieniu go niezwykle silnym. Później ogłasza się np. na serwisie aukcyjnym, bądź popularnej stronie WWW próbując go odsprzedać.

Choć ceny postaci zwykle bywają wygórowane, to mimo wszystko cieszą się olbrzymią popularnością. Dzieje się tak ponieważ potencjalni nabywcy znudzili się swoimi "normalnymi" avatarami, przy okazji zakupu zdobywają przewagę nad resztą graczy.

Jednym z leniuchów był niejaki Shaks, grający w World of Warcraft. Zainteresował się na poważnie ofertą gracza o nicku Zeuzo. Panowie doszli do porozumienia - postać Łotra (Rogue) o imieniu stwórcy została sprzedana za... prawie 10 000 dolarów! Co zadecydowało takiej cenie? Avatar miał maksymalny poziom i dodatkowo był wyposażony w najsilniejszą zbroję w grze!

Niefortunnie, tak wielki wydatek Shaks-owi się nie opłacił. Twórca gry, firma Blizzard Entertaiment, gdy tylko dowiedziała się o transakcji zablokowała sprzedane konto. Trudno się dziwić - cały proceder jest nielegalny! Wygląda na to, że nadmiar gotówki wpływa na podejmowanie "dziwnych" decyzji... ninger
14:51, smiecizsieci , Tematy
Link Komentarze (1) »
środa, 26 września 2007
Migowy avatar

Avatar, który tłumaczy wypowiedzi na język migowy - taką nowinkę opracował IBM wraz ze studentami z Uniwersytetu East Anglia. Technologia, która nosi pieszczotliwą nazwę SiSi (Say It Sign It) może się okazać nieocenioną pomocą dla osób głuchoniemych i niedosłyszących, a które chcę korzystać z materiałów dzwiękowych. Niestety, póki co SiSi jest w stanie pokazywać jedynie ”angielski” język migowy.

 

 

16:45, smiecizsieci , Tematy
Link Dodaj komentarz »
Blaszak bez blachy
Czasy, gdy komputer był tylko narzędziem pracy, lub domowym centrum rozrywki minęły bezpowrotnie. Dziś pecet jest czymś więcej: formą ekspresji, sztuką... a nawet obiektem kultu.Takie porównanie nie powinno nikogo dziwić wystarczy poszukać w Google'u jak wyglądają współczesne kompy.Więcej nietypowych pomysłów na blaszaka można obejrzeć tu:
http://www.caseumbau.de/index.php?page=source2/gallery
16:39, smiecizsieci , Tematy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 25 września 2007
Google jak nie Google
Google ze zdjęciem ulubionej piosenkarki, a może z psem lub kotem zamiast białego tła? Tak! Dzięki Groovle.com każdy może stworzyć własną wersję popularnej wyszukiwarki.Przygotowanie własnego "Gugla" trwa kilka sekund - wystarczy wgrać fotkę lub rysunek. Mniej kreatywni użytkownicy serwisu mogą skorzystać z gotowych stron wybierając spośród kilku kategorii: znane osobistości, sport, zwierzęta, kosmos.
20:12, smiecizsieci , Tematy
Link Dodaj komentarz »
Koniec Second Life?

Być może. Google w największej tajemnicy przygotowuje własny wirtualny świat oparty o aplikację Google Earth - czytamy na news.com. Testy nad opracowaniem własnej technologii 3D mają trwać na Uniwersytecie Stanowym Arizona.

Na razie wokół projektu więcej jest pytań niż odpowiedzi, jednak jak podkreślają znawcy tematu, jeśli udałoby się połączyć Google Earth, YouTube i wszystkie inne usługi Google'a z nowym światem wirtualnym i jednocześnie uprościć poruszanie się w owym świecie, mogłoby to przynieść prawdziwą rewolucję. Tym bardziej, że do stworzenia niektórych obiektów posłużyłby program - jakże by inaczej- Google'a - SketchUp. No to mamy full-opcję.

 

13:46, smiecizsieci , Tematy
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17