wirtualne medium o wirtualnym świecie
Kategorie: Wszystkie | Tematy
RSS
wtorek, 25 września 2007
Film stworzony w wirtualu
Gry MMORPG, czyli takie w których duża liczba użytkowników może grać jednocześnie on-line, są nie tylko sposobem na udaną zabawę, ale i niewyczerpalnym źródłem produkcji filmowych.

I nie chodzi tu o kolejne, nagrywane przez graczy wyprawy w głąb wirtualnego świata, lecz o odrębne produkcje z własną fabułą. Najlepsi wirtualni autorzy ingerują w świat gry tworząc nowe lokacje, przedmioty, efekty świetlne, postacie, a nawet zmieniają fizykę stworzoną przez programistów. Najpopularniejsza w tej dziedzinie seria Illegal Danish stworzona została przez studio Myndflame, skupiające maniaków tego rodzaju sztuki. To oni rozpoczęli modę na tworzenie filmów fabularnych umiejscowionych właśnie w grze.

Dziś w sieci pojawia się coraz więcej produkcji tego typu, więc możemy zacząć je oceniać ;)

Na dobry początek obejrzyjcie przodowników nowego gatunku filmowego:

Illegal Danish: Supersnacks

Zinwrath The Movie

Teraz skupcie się i pomyślcie nad fabułą kolejnej produkcji... Może ktoś z Was stanie się pionierem nowej sztuki?

ninger
13:17, smiecizsieci , Tematy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 24 września 2007
Coś dla podglądaczy cd.
Materiał z metacafe.com o którym pisaliśmy w temacie Coś dla podglądaczy został usunięty.
Kilka miesięcy wcześniej w sieci pojawił się materiał wykorzystujący podobny trik:

Sprawą niezabezpieczonych kamer, które można znaleźć za pomocą wyszukiwarki Google zainteresowała się telewizja FOX.

16:45, smiecizsieci , Tematy
Link Dodaj komentarz »
Gadu-Gadu i Tlen w pracy
- Czy kiedykolwiek miałeś w pracy problemy z tytułu używania komunikatorów, a może Twój ekran jest na widoku i nie możesz pozwolić sobie na używanie Gadu-Gadu i Tlena? - pytają autorzy strony Spisek Fanów Hipopotama (sfh.pl). Jest na to sposób - IMEX (Instant Messaging in ExXcel) czyli Gadu i Tlen w arkuszu popularnego Excela.Do arkuszu można wstawić dowolne dane i wykresy, wszystko po to by skutecznie ukryć nasze rozmowy przed ciekawskimi - przy okazji (choć powinno być odwrotnie!) wykonując swoje obowiązki.IMEX poza Excelem wymaga połączenia z serwerem Jabbera i tunelowanego połączenia z serwerem proxy. Autorzy skryptu zadbali, by te niewiele mówiące przeciętnemu pracownikowi biurowemu nazwy nie przeszkodziły w korzystaniu z GG dodając kilka udogodnień (min. możliwość założenia konta Jabbera w arkuszu).
16:12, smiecizsieci , Tematy
Link Dodaj komentarz »
Włatcy Móch w anime
Na YouTube pojawiła się kolejna przeróbka Włatców Móch. Tym razem w wersji mangi Naruto.

Wcześniej informowaliśmy o Włatcach w wersji Call Of Duty.
16:06, smiecizsieci , Tematy
Link Dodaj komentarz »
Dom najbogatszego

Człowieka na Ziemi, czyli twórcy Microsoftu Billa Gates'a. Zdziwi się ten, kto myślał, że dysponujący majątkiem szacowanym na 19 mld dolarów Gates, mieszka w przepięknej willi gdzieś u ciepłych wybrzeży Pacyfiku w Kalifornii. Bill bowiem mieszka na przedmieściach miasteczka Medina, niedaleko Seattle, czyli hen daleko na północy USA - zdjęcia z orbity.

Ukończona jeszcze w 1998 roku posiadłość wyposażona jest za to we wszystko co dom XXI wieku posiadać powinien. A więc mamy system centralnego sterowania światłem, funkcje oszczędzania energii, wygłuszone okna, sztuczną rzekę... Ale to nuda. Prawidziwe bajery czekają np. na basenie, który ma zainstalowane głośniki pod wodą, w 20-miejscowej sali kinowej z ekranem w standardzie HDTV i oczywiście maszyną do robienia popcornu. Oprócz tego Bill ma własny podziemny garaż w kształcie jaskini, w którym zmieści się spokojnie dziesięć samochodów. Jakby tego było mało w jego bibliotece znajdziemy zeszyt samego Leonarda da Vinci...

 

 

 

Więcej zdjęć tutaj. Wpis znaleziony na Wnet Blogu.

14:45, smiecizsieci , Tematy
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 23 września 2007
Zrób sobie laleczkę Voodoo
Coś dla maniakalnych przeciwników przeglądarki Internet Explorer! Instrukcja jak w 14 prostych krokach zrobić laleczkę Voodoo. Przy jej pomocy ostatecznie pogrążymy produkt Microsoftu.Niezbędne elementy "naszej" laleczki:
- papierowy szablon explorerowej literki "e"
- niebieski (najlepiej filcowy) materiał
- niebieska nić lub włóczka
- igła
- nożyczki
- flamaster do odrysowania szablonu.

>>> Instrukcja krok po kroku - kliknij... <<<
17:53, smiecizsieci , Tematy
Link Komentarze (4) »
Kiedy byłem...

...małym chłopcem, hej - chciałoby się zaśpiewać piosenkę Breakoutu przeglądając ten serwis.

”Kiedy byłem mały, myślałem, że....” to zbiór przesądów, wierzeń i przekonań z czasów kiedy nasze rozumki nie do końca pojmowały rzeczywistość. Niektóre stwierdzenia mogą przyprawić o ból brzucha - ze śmiechu. Strona ma również ciekawy aspekt socjologiczny - okazuje się, że wiele przekonań jest wspólnych dla małych ludzi...Miłej lektury.

15:41, smiecizsieci , Tematy
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 września 2007
W zwolnionym tempie
Zobacz jak w zwolnionym tempie wyglądają ogień, wybuchy, ciosy, strzelanie, pociski.

15:59, smiecizsieci , Tematy
Link Komentarze (1) »
czwartek, 20 września 2007
Szukaj Boga w internecie

GodTube zamiast YouTube, a MyChurch zamiast MySpace...chrześcijaństwo kontraatakuje w internecie.

W odpowiedzi na postępującą (trudne słowo) laicyzację, wierni postanowili  pomóc duchownym w przyciąganiu duszyczek do wspólnoty i stworzyli dwa serwisy, które mają propagować wartości chrześcijańskie.

Co na nich znajdziemy? Oczywiście same „dobre” treści, kazania księży, refleksje użytkowników itp.,itd. Jak wyczytaliśmy na wiadomosci24 tylko w sierpniu GodTube odwiedziło 3 mln ludzi, a zebranych jest tam już ponad 800 tys. godzin materiałów wideo.

Oczywiście taka forma przekazu ma trafić przede wszystkim do młodych ludzi. Podobno dzięki powstaniu MyChurch w 10 tys. amerykańskich kościołów zwiększyły się grupy wiernych...Zapewne niemała w tym zasługa takich klipów...

15:23, smiecizsieci , Tematy
Link Komentarze (1) »
Coś dla podglądaczy...
Filmowa instrukcja jak za pomocą przeglądarki Google "zdobyć" adresy niezabezpieczonych kamer on-line. Sprawdźcie sami! My znaleźliśmy np. kamery monitoringu Kętrzyna i Giżycka, ale to nie wszystkie "kwiatki" :->
14:13, smiecizsieci , Tematy
Link Komentarze (4) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17